• Предмет: Химия
  • Автор: ollllyapettrola
  • Вопрос задан 3 месяца назад

. Вплив температури на ступінь гідролізу солі. Налити в пробірку 1-2 мл розчину ацетату натрію СН3СООNa і додати 1-2 краплі фенолфталеїну. Нагріти розчин у пробірці і спостерігати зміну забарвлення індикатора. Зробити висновки про вплив температури на ступінь гідролізу солей і дати пояснення.​

Ответы

Ответ дал: belovoshvladyslav
1

Дослід:

У пробірку наливають 1-2 мл розчину ацетату натрію СН3СООNa і додають 1-2 краплі фенолфталеїну. Фенолфталеїн - це індикатор, який у кислому середовищі має безбарвне забарвлення, а в лужному - рожеве.

При кімнатній температурі розчин ацетату натрію має безбарвне забарвлення, тобто середовище в ньому є нейтральним. Це означає, що ступінь гідролізу солі дуже низький, оскільки ацетат натрію є сіллю слабкої кислоти (оцтової кислоти) та сильної основи (натрій гідроксиду).

Після нагрівання розчину забарвлення індикатора змінюється на рожеве. Це означає, що середовище в розчині стало лужним. Це відбувається тому, що при підвищенні температури ступінь гідролізу солі збільшується.

Висновок:

Температуру збільшує ступінь гідролізу солей, утворених слабкою кислотою та сильною основою або сильною основою та слабкою кислотою. Це пояснюється тим, що при підвищенні температури збільшується швидкість дисоціації молекул солі на іони.

Пояснення:

Гідроліз солі - це процес розщеплення солі на іони кислоти та основи під дією води. Ступінь гідролізу солі визначається кількістю утворених іонів кислоти та основи.

Для солей, утворених сильною кислотою та сильною основою, ступінь гідролізу дуже низький, оскільки ці кислоти та основи практично повністю дисоціюють на іони в розчині.

Для солей, утворених слабкою кислотою та сильною основою або сильною основою та слабкою кислотою, ступінь гідролізу залежить від константи дисоціації кислоти та основи, а також від температури. При підвищенні температури швидкість дисоціації молекул солі збільшується, тому ступінь гідролізу також збільшується.

У випадку ацетату натрію, який є сіллю слабкої кислоти (оцтової кислоти) та сильної основи (натрій гідроксиду), ступінь гідролізу при кімнатній температурі дуже низький. Однак при підвищенні температури ступінь гідролізу збільшується, і середовище в розчині стає лужним.

Объяснение:

удачи :)

Вас заинтересует