• Предмет: История
  • Автор: Jetiw
  • Вопрос задан 1 месяц назад

найважливіша інфа про Володимира великого і Ярослава мудрого

Ответы

Ответ дал: gigolmigol345
1

Вони зображені на купюрах 1 і 2 гривень

Володимир Святославович народився приблизно 968 року, був молодшим (позашлюбним) сином київського князя Святослава Ігоревича та ключниці Малуші, а також онуком київської княгині Ольги.

Святослав задля зміцнення держави розділив між трьома синами великі міста Руські: Ярополка посадив у Києві, Олега —на древлянській землі, а Володимира — Новгороді. Після смерті Святослава 972 року між його трьома синами розпочалась міжусобна боротьба за владу.

Старший син Ярополк пішов війною на Олега, захопив древлянську землю. Згодом захопив Новгород,де сидів Володимир. Володимир зібрав військо з варягів, відвоював Новгород і пішов на Київ. А 980 року став єдиновладним князем Русі і розпочав реформи, метою яких було об’єднання всіх земель, укріплення центральної влади та зростання могутності країни.

Продовжуючи політику попередніх київських князів, збираючи навколо Києва слов’янські землі, Володимир своїми військовими походами 981-993 рр. завершив тривалий процес формування території Давньої Русі. Князь приєднав до складу держави союзи східнослов’янських племен і племенні княжіння хорватів і дулібів (981 р.), в’ятичів (982 р.), радимичів (984 р.) та інших. Таким чином територія держави Володимира в цей час охоплювала вже близько 800 тис. кв. км і тягнулася на північ до Чудського, Ладозького й Онезького озер; на півдні – до басейнів річок Дону, Росі, Сули і Південного Бугу; на сході – до межиріччя річок Оки та Волги і на заході – до течії Дністра, Західного Бугу, Неману та Західної Двіни

У 988 році Володимир здійснив адміністративну реформу — владу племінних князів, які чинили опір центру, Володимир передав своїм синам і тим самим укріпив великокнязівську владу і державу. Внаслідок цього була забезпечена територіальна єдність та цілісність держави.

Головним завданням зовнішньої політики Володимир вважав боротьбу з печенігами. Він збудував багато міст-фортець і захистив Київ, створив міцну оборонну лінію, укріпив кордони Русі. У важливих місцях для оборони були побудовані укріплені міста-фортеці, а між ними зведені довгі та високі вали на десятки кілометрів. Завдяки цим фортифікаційним спорудам натиск печенігів було послаблено, і Володимир зміг розпочати більш ефективну боротьбу з ними. Як повідомляє літописець, війна з печенігами принесла київському князю військову славу, що з часом міцно закарбувалася у народних переказах.

======

Ярослав Мудрий був сином іншого відомого князя Володимира Великого, який хрестив Київську Русь. У ранньому дитинстві батько Ярослав керував спочатку Ростовом, а потім Новгородом.

У 1014 році Ярослав підняв повстання проти свого батька за київський престол, але вже в 1015 році Володимир Великий помер. Після цього протягом декількох років він боровся за титул князя з братами і в підсумку переміг.

За час правління Ярослав Мудрий видав перший у Київській Русі звід законів "Руська правда". Він вперше замінив тілесні покарання та страту на грошові штрафи. Також Ярослав Мудрий був великим полководців і ліквідував загрозу від печенігів для Київської Русі.

Дбав князь Ярослав і про культуру і релігію в державі. За його правління були побудовані храм Благовіщення, Золоті ворота, храм святого Георгія і святої Ірини, і кілька інших. Найважливішою з побудованих ним святинь була Софія Київська, яку Ярослав побудував на місці перемоги над печенігами. При Софії Київській була заснована школа богослов'я.

Для всіх своїх дітей Ярослав влаштував шлюби з членами королівських сімей різних європейських країн, за що його назвали "тестем Європи". Завдяки цим шлюбам Київська Русь зміцнила своє політичне становище в Європі.

Вас заинтересует