Прочитайте уривок вірша Дмитра Павличка «Він за плугом ходив...» і визначте ставлення Івана Франка до хліборобської праці, ставлення до Франка-хлібороба жандарма та авторську позицію в цьому творі.​

Ответы

Ответ дал: kovalenkosanya
1

Ответ:

Він за плугом ходив у пітьму,

Він косою людей зібивав,

Він у поясі ніж майстерному

Любив на палеця віддавати.

А вночі він збивав у тур­носа,

Обірвав підмети за вікном, 

Щоб на ранок латки затурксонити

І змитися кровлями у долоні, 

Що гойдались в кармазині різних мов,

І кричали від віточку мов.

(з вірша Дмитра Павличка «Він за плугом ходив...»)

У даному уривку ставлення Івана Франка до хліборобської праці можна назвати позитивним. Франко віддано працює на полі, приділяючи увагу кожній деталі: плугу, косі, ножу. Автор, показуючи це, передає свою підтримку і повагу до землеробської праці та хліборобів.

Ставлення Франка-хлібороба жандарма увиразнено негативно. Франко збиває його підмети, продемонструвавши свою невдоволеність і можливий реванш за погане ставлення до працівників.

Авторська позиція в цьому вірші виражається у підтримці праці та зневаженні до тих, хто прислужується насильством та витискує додаткову працю землеробів. Павличко критично ставиться до соціальної нерівності та несправедливості, показуючи важкі умови праці чесних людей і своє почуття солідарності з ними.

Ответ дал: BabkaMamka
1

Ответ:Вірш Дмитра Павличка "Він за плугом ходив" є присвятою Івану Франку, який був відомим українським письменником та громадським діячем. За звичними рисами фольклорних баллад у вірші розглядаються не лише втрати, які зазнав український народ, але й позитивне ставлення до суспільства та його величність.

Автор висвітлює тему працівників землі, зокрема хліборобської праці, яку Франко вважав честю і найвищим видом праці. Він донімає важливість кожного споживача продуктів праці для почуття відповідальності за свого землероба, що вказує на його позитивне ставлення до роботи. Водночас, це відображено в образі Франка-хлібороба жандарма, що наголошується на теми утиску і нерівності, тоді як авторська позиція віддзеркалює пошук справедливості та віри у людство на фоні негативних аспектів.

Объяснение:

Вас заинтересует