Желательно как можно быстрее получить ответ,баллами не обижу
Написати контрольний твір (есе) за творчістю М.Хвильового, Ю.Яновського, В. Підмогильного, Остапа Вишні на одну з тем: «Чи можна щось або когось любити до безтями?», «На що здатна людина заради самоствердження?»​

Ответы

Ответ дал: kamamatvienko
1

"На що здатна людина заради самоствердження?"

Історія літератури, як дзеркало, віддзеркалює ті моменти, коли людина, здавалося б, досягає свого "я", пройшовши через випробування, конфлікти, і врешті-решт визначивши своє місце у світі. В творах М. Хвильового, Ю. Яновського, В. Підмогильного та Остапа Вишні особливо гостро висвітлено тему самоствердження та ті важливі моменти, коли людина готова піти на крайні заходи для досягнення цілей.

Михайло Хвильовий, у своїй романі "Захар Беркут", створив образ визволителя, який героїчно встає на захист свого народу та його прав на вільне існування. Здавалося б, він став жертвою власного прагнення до свободи та правди. Проте, заради самоствердження ідеї вольової незалежності, Захар Беркут віддав своє життя. Його героїзм і жертовність стали символом високих ідеалів, до яких людина може прагнути заради самоствердження власного внутрішнього світу.

Юрій Яновський у романі "Білий клекіт" розглядає тему самоствердження через призму постаті антигероя. Його головний персонаж, Михайло Суслов, визначає свою життєву позицію як "індивідуальна ворожнеча до всього". Суслов, несумісний із загальноприйнятими моральними та етичними нормами, йде на конфронтанта із суспільством, заради своєї внутрішньої свободи та непідробленої ідентичності. У цьому контексті, самоствердження проявляється через відмову від того, щоб слідувати загальноприйнятим правилам, навіть якщо це призводить до деградації особистості.

Валентин Підмогильний у своїх творах, зокрема в романі "Місто", розглядає тему самоствердження в умовах тоталітарного суспільства. Його герої примушені вести боротьбу за власні права та гідність в умовах репресивної системи. Здатність вистояти в цьому боротьбі заради самоствердження визначає їхній характер і стає тлумаченням їхнього життєвого шляху.

Остап Вишня, в своїх оповіданнях, акцентує увагу на виборі між людиною та її ідеалами. Часто герої його творів стають перед вибором – покінчити з самотністю, заради відчуття спільноти, чи залишитися вірними своїм переконанням, заради самоствердження власного "я".

Отже, творчість М. Хвильового, Ю. Яновського, В. Підмогильного та Остапа Вишні глибоко проникає в сутність людської душі, висвітлюючи тему самоствердження через внутрішній конфлікт, вибір, героїзм або відмову від загальноприйнятих стандартів. Через їхні твори відкривається можливість розуміти, на що здатна людина заради самоствердження, і як це впливає на її долю та місце в суспільстві.

Вас заинтересует