• Предмет: Биология
  • Автор: barmaks571
  • Вопрос задан 1 месяц назад

1. Чим субстратне фосфорилювання відрізняється від окисного фосфорилювання? Який із цих проце сів ефективніший? 2. Як виникли мітохондрії? На які сучасні організми вони схожі? 3. У разі порушення генів, які кодують білки мітохондрій, виникають так звані «мітохондріальні хвороби». Як ви вважаєте, яки ми симптомами вони характеризуються? Які тканини страждають насамперед?

Ответы

Ответ дал: aleksasvishova
2
1. **Чим субстратне фосфорилювання відрізняється від окисного фосфорилювання? Який із цих процесів ефективніший?**

Субстратне фосфорилювання та окисне фосфорилювання є двома шляхами синтезу АТФ в ході клітинного дихання. Субстратне фосфорилювання відбувається на рівні субстратів, коли фосфат передається на АДФ, утворюючи АТФ. Окисне фосфорилювання відбувається за участю білків внутрішньої мембрани мітохондрій, які створюють протонний градієнт. Ефективність обох шляхів може залежати від умов та конкретного типу клітинного дихання.

2. **Як виникли мітохондрії? На які сучасні організми вони схожі?**

Мітохондрії виникли в результаті ендосимбіозу, коли прародинці еукаріотичних клітин засвоїли або абсорбували бактерії. Сучасні мітохондрії мають багато спільних рис з бактеріями, зокрема, власний геном та подібність у будові.

3. **У разі порушення генів, які кодують білки мітохондрій, виникають так звані «мітохондріальні хвороби». Як ви вважаєте, якими симптомами вони характеризуються? Які тканини страждають насамперед?**

Мітохондріальні хвороби можуть проявлятися різноманітними симптомами, такими як м'язова слабкість, втома, порушення зору та слуху, а також проблеми з серцем та іншими органами. Тканини, які вимагають велику кількість енергії, такі як м'язи та нерви, страждають насамперед при цих хворобах.
Вас заинтересует