• Предмет: История
  • Автор: fedkivula284
  • Вопрос задан 3 месяца назад

описати військове мистецтво повсякденне життя традиції і побут козацтва облаштування життя​

Ответы

Ответ дал: ivchenkoanastasia649
0
Важливим фактором формування військового мистецтва українських козаків було географічне середовище їх проживання і дії (численні Дніпрові припливи, протоки, плавні, балки, чагарники і рівний відкритий степ). На суші і на морі козаки використовували природні прикриття, темряву, туман, постійне маневрування, раптовість атаки, швидкоплинність бою. Одним із найважливіших тактичних воєнних прийомів була засідка, а в обороні - ще й система сигналізації («вежі»), яка дозволяла швидко організовувати захист Січі та козацьких поселень.

Військове мистецтво козаків постійно вдосконалювалося залежно від практики застосування різних бойових прийомів, умов ведення бойових операцій тощо.
Ответ дал: andriykolike
0

У самій Січі жили винятково неодружені козаки, що називали себе, на відміну від одружених, лицарями й товаришами. Тут частина з них розміщалася по трид- цятьох восьми куренях, в самій Січі, а ча- стина поза нею, по власних будинках; згі дно із цим, частина харчувалася військо- вим столом, частина власним, але в загальному життя тих й інших була однакова.

на Січі складалось в такий спосіб.

Повсякденне життя запорізьких козаків

Козаки піднімалися на ноги зі сходом сонця, одразу ж вмивалися холодною річковою во- дою, потім молилися Богові й після молитви, через деякий час, сідали за стіл до гарячого сніданку. Час від сніданку до обіду козаки проводили по-різному: хто об'їжджав коня, хто оглядав зброю, хто вправлявся в стрілянині, хто лагодив плаття, а хто просто лежав на боці, попихкував з люльки-носогрійки, розповідав про власні подвиги на війні, слухав розповіді інших і викладав плани нових походів. Рівно в 12 годин курінний ку- хар ударяв у казан, і тоді, по звуці казана, кожен козак поспішав у свій курінь до обіду.

Обід приготовлявся в кожному курені особливим кухарем, або поваром, і його помічни- ками, невеликими хлопцями, на обов'язку яких лежало приносити воду в курінь і три- мати в чистоті казани й посуд: «посуд - казани, ложки, корита дуже чисто держут і чистіше, як себе, а тим паче одягу». Їжа готувалася в великих мідних або чавунних казанах, що навішувались за допомогою залізних гачків на кабице в сінях кожного ку- реня, і варилася три рази в день на все наявне число козаків куреня, за що платилося ку харю по два рубля й п'ять копійок з кожного козака в рік, тобто 9 рублів й 50 копійок при 150 чоловіках середнього числа козаків у кожному курені.

Увечері, по заходу сонця, козаки знову збиралися в курені; тут вони вечеряли гарячою вечерею: після вечері о одні і тіж годині молилися Богові й потім лягали спати, узимку в куренях, улітку у куренях, і на відкритому повітрі; інші збиралися в невеликі купки й по-своєму веселилися: грали на кобзах, скрипках, ваганах, лірах, басах, цимбалах, козах, свистіли на сопілках, свистунах, одним словом, на чому потрапило, на тім і грали, і від разу танцювали. З всіх музичних інструментів найбільш улюбленим і тому найпошире- нішим інструментом у запорізьких козаків, була, без сумніву, кобза.

Вас заинтересует