• Предмет: Физика
  • Автор: viktoriamarkiv983
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Реферат на тему Історія вивчення світових явищ.​

Ответы

Ответ дал: vikakitaki0
1

Ответ:

Направимо від джерела світла на екран пучок світла. Екран буде освітлений, але між джерелом та екраном ми нічого не побачимо. Якщо ж між джерелом і екраном помістити аркуш паперу, він буде видно. Відбувається це тому, що випромінювання, досягнувши поверхні листка, відбивається, змінює свій напрямок і потрапляє у наші очі. Весь пучок світла стає видимим, якщо запалити повітря між екраном та джерелом світла. В цьому випадку порошинки відбивають світло і направляють його в очі спостерігача.

Закон відбиття світла: Промені, що падає і відбитий, лежать в одній площині з перпендикуляром до поверхні, що відбиває, відновленим у точці падіння променя. Прикинемо що пряма MN – поверхня дзеркала, АТ – падаючий і ОВ – відбитий промені, ОС – перпендикуляр до дзеркала у точці падіння променя. Кут, утворений падаючим променем АТ та перпендикуляром ОС (тюею кут АОС), називають кутом падіння. Позначають його літерою б (альфа). Кут, утворений відбитим променем ОВ і самі перпендикуляром ОС (тобто. кут СОВ), називають кутом відбиття, його позначають буквою в "бета"

- Пересуваючи джерело світла по краю диска, змінюємо кут падіння променя. Повторимо досвід, але тепер щоразу відзначатимемо кут падіння і відповідний йому кут відображення.

Спостереження та вимірювання показують, що при всіх значеннях кута падіння зберігається рівність між ним та кутом відображення. Отже, другий закон відображення світла говорить: кут відображення дорівнює куту падіння.

Вас заинтересует