• Предмет: История
  • Автор: zzuzuzuzzzzzz55
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Помогите срочного прошу

Приложения:

Ответы

Ответ дал: alexpolinchuk2010
0

Палац Кносс:

Кносс, альтернативні назви — Кноссос, Кноссус (грец. Κνωσσός, лат. Cnossus, розшифрована самоназва мінойською мовою — KA-NU-TI, англ. Knossos) — місто-держава на о. Крит, що поряд з Фестом та Малією був одним з культурних та політичних центрів мінойської цивілізації у 1900 −1450 р. до н. е. У часи свого найбільшого розквіту та могутності, Кносс був одним з найвпливовіших міст в усьому Середземномор'ї. У кноському палаці було вперше в історії людства застосовано такі інженерні та архітектурні дива, як багатоповерхові будівлі, природне та штучне освітлення, водогін та каналізація, вентиляція, опалення, а також мощені шляхи. Події, що відбувалися у Кноссі, вплинули на грецький епос, що з'явився кілька сторіч пізніше. Драматична та раптова загибель Кносса спричинила поступовий занепад всієї мінойської цивілізації.

Мікени:

Міке́ни (дав.-гр. Μυκη̃ναι, також дав.-гр. Μυκήνη[2], грец. Μυκηναι) — давньогрецьке місто в північній частині Арголіди, на півострові Пелопонес, південна Греція. Під час розкопок з 1876 року після тріумфального відкриття Трої німецький підприємець і філеллініст Генріх Шліман знайшов палац, толос, величні стіни, будинки ремісників стародавніх Мікен.

1999 року комплекс археологічних ділянок Мікен та Тиринфу як найяскравіших пам'яток мікенської цивілізації занесений ЮНЕСКО до списку переліку об'єктів світової спадщини в Греції.

Артур Еванс:

Сер А́ртур Джон Е́ванс (англ. Sir Arthur John Evans; *8 липня 1851, Неш-Міллз, Гартфордшир — †11 липня 1941, Юлбері, Оксфордшир) — британський історик та археолог, першовідкривач мінойської цивілізації, з 1900 року проводив розкопки в Кноссі, у своїх працях реконструював історію, культуру та релігію стародавнього Криту. Дійсний член Королівського товариства та Королівської інженерної академії, доктор філософії honoris causa (1901). 1874—1908 років очолював Королівське нумізматичне товариство, 1902 року був удостоєний його медалі[en]. Виконувана Евансом за власний кошт реставрація Кносського палацу була удостоєна Королівської золотої медалі від Королівського інституту британських архітекторів (1909). За свої заслуги 1911 року возвишений до лицарського чину. 1936 року удостоєний Медалі Коплі з формулюванням «за піонерні праці на Криті, що доклались до дослідження історії мінойської цивілізації», а також золотої медалі Шведської академії.

Артур Еванс походив із родини археолоґа-любителя, здобув освіту в школі Герроу й Оксфордському університеті, де спеціалізувався на сучасній історії. Не зумівши одержати стипендію для вивчення археолоґії, 1875—1882 років працював журналістом у Боснії та Хорватії. Після депортації австрійською владою оселився в Оксфорді. 1883—1908 років був учений хранителем Ашмолівського музею; входив до ради піклувальників Британського музею. З 1909 року — екстраординарний професор археолоґії Оксфордського університету. Зацікавившись древностями Криту, 1899 року придбав пагорб Кносса, і 1900—1930 років проводив розкопки. З 1908 року, отримавши великий спадок, він власним коштом проводив реставраційні роботи в Кносському палаці, який з 1936 року передав Британській археолоґічній школі в Атенах. Здійснивши велику кількість археолоґічних відкриттів, А. Еванс заперечував участь греків у створенні мінойської цивілізації та прагнув удревнити критські знахідки, аби не пов'язувати їх із мікенською культурою. Він також монополізував дослідження в ділянці розшифрування древніх егейських письмен, але не добився успіху. Незважаючи на помилки, основні відкриття та теоретичні досягнення Еванса (зокрема хронолоґія історії Стародавнього Криту) зрештою не переглядались.

Генріх Шліман:

Ге́нріх Шлі́ман (нім. Heinrich Schliemann; 6 січня 1822, Нойбуков, Велике герцогство Мекленбург-Шверін — 26 грудня 1890, Неаполь) — німецький підприємець і археолог, керівник розкопок у Трої, Мікенах, Коринфі.

Більш подробні описи раджу читати у вікіпедії )

Ответ дал: dianochkarizak29
0
Мікени:
Мікни (дав.-гр. Микл, також дав.-гр.
Muknvn[2], грец. Munval) — давньогрецьке
місто в північній частині Арголіди, на півострові Пелопонес, південна Греція. Під час розкопок з 1876 року після тріумфального відкриття Трої німецький підприємець і філеллініст Генріх Шліман знайшов палац, толос, величні стіни, будинки ремісників стародавніх Мікен.
1999 року комплекс археологічних ділянок
Мікен та Тиринфу як найяскравіших памʼяток мікенської цивілізації занесений ЮНЕСКО до списку переліку обʼєктів світової спадщини в
Греції.
Вас заинтересует