Порівняй рухи тварин та рослин. У чому схожість та відмінність рухів?

Ответы

Ответ дал: alexeyserben
0

З біологічної точки зору, рослини вважаються живими організмами. Отже, їм притаманні ті ж функції, що і тваринам, включаючи рух. Чи так це насправді? У чому ж різниця між рухом рослин і рухом тварин?

Всі види тварин здатні переміщатися в просторі різними способами. Залежно від місця існування, організми активно рухаються на землі і під землею, під водою і по її поверхні, в повітрі і т.д.

Способи пересування деяких видів тварин подібні з людськими, інші ж вельми оригінальні. Це залежить від безлічі факторів, таких як особливості будови скелета, форма кінцівок або їх відсутність і т.п.

Розрізняють декілька типів руху тварин:

амебоїдний

реактивний

м’язовий

найпростіший.

Амебоїдний рух характерно для однойменних організмів – амеб. Її одноклітинне тіло переміщається за допомогою спеціальних виростів – псевдоніжок. Аналогічний тип руху – найпростіший – властивий і іншим одноклітинним організмам. Вони переміщаються хвилеподібними, коливальними або обертальними рухами всього тулуба.

Реактивний тип руху також характерний для найпростіших організмів, але відрізняється різким викидом особливого ​​слизу, який штовхає тварину вперед. М’язовий рух властиво всім багатоклітинних організмів, включаючи людину.

Тварини рухаються з будь-якою метою: пошук їжі, захист від нападу, зміна місця проживання, розмноження та ін. Загальною властивістю для всіх цих переміщень є те, що воно відбувається усім організмом. Іншими словами, тварина рухається цілком. У той час як рослина може переміщатися тільки окремими частинами.

Будь-який представник флори веде прикріплений спосіб життя. Коренева система є необхідною частиною рослини, яка нерухомо розташовується на конкретному шматку ґрунту. Відділення рослини від кореня призводить до загибелі. Тому переміщення можливо тільки спільно з ґрунтом, тобто за допомогою людини. Самостійно рослина рухатися не може. Однак деякі різновиди можуть складати пелюстки в разі небезпеки або зміні температур. Наприклад, багато квітів на ніч закривають бутони.

Таблиця з поясненнями на тему “Чим відрізняється рух рослин від руху тварин”

Критерій Рух рослин Рух тварин Відмінності

Механізм руху Рух рослин часто пов’язаний з ростом та змінами в напрямку росту, реагує на зовнішні стимули. Рух тварин залежить від мускулатури та нервової системи, є більш активним і швидким. Рослини мають пасивний рух, тварини – активний.

Типи рухів Тропізми (реакція на світло, гравітацію), настії (реакція на дотик, температуру). Локомоції (ходьба, плавання, летіння), міміка, соціальні взаємодії. Рух рослин обумовлений зовнішніми факторами, тварин – внутрішньою активністю.

Швидкість руху Рух рослин зазвичай повільний і не завжди помітний неозброєним оком. Тварини можуть рухатися швидко і різко, відповідати на зміни в середовищі. Рослини мають повільний рух, тварини – швидкий та різноманітний.

Адаптація до середовища Рослини реагують на середовище, змінюючи напрямок росту або розвиток органів. Тварини активно переміщуються для пошуку їжі, пристосування до навколишнього середовища. Рослини адаптуються статично, тварини – динамічно.

Висновок

Основна відмінність між рухом рослин та тварин полягає у механізмах і типах руху. Рух рослин є пасивним і здебільшого реагує на зовнішні стимули, змінюючи напрямок росту або форму органів.

Натомість, тварини використовують мускулатуру та нервову систему для активного руху, що дозволяє їм швидко реагувати на зміни в середовищі та переміщуватися в просторі. Ця різниця в руху є фундаментальною для пристосування до життя в певних екологічних нішах та взаємодії з середовищем.

Всі види тварин здатні переміщатися в просторі різними способами.

Тварини рухаються з будь-якою метою.

Тварина рухається цілком. У той час як рослина може переміщатися тільки окремими частинами.

Вас заинтересует