• Предмет: История
  • Автор: mlavruk551
  • Вопрос задан 1 месяц назад

1.Запишіть досягнення цивілізацій Нілу та Месопотамії. 2. Порівняйте господарство населення Давньої Індії та Китаю. 3. Перелічіть досягнення давніх фінікійців. таке" акрополь," агора", 4. Що "середземноморська тріада ". 5.Запишіть досягнення давніх римлян. 6. Перелічіть назви кочових народів, що заселяли територію України в давнину.

Ответы

Ответ дал: kurlatolesya
1

Ответ:

Найбільше досягнення культури Месопотамії – писемність. Раніше за всіх її створили шумери в IV тисячолітті до н. е. Спочатку з'явилося малюнкове письмо – піктографія. Досягнення цивілізацій Нілу та Месопотамії, які збереглися, включають: великі будівлі, такі як піраміди в Єгипті та зиккурати в Месопотамії.

Корінне населення Індії називалось дравідами, від чого походить назва періоду в історії Індії – дравідійський. Стародавні індійці були землеробами, вирощували пшеницю, ячмінь, дині тощо. Найбільшими містами давньої цивілізації було Мохенджо-Даро і Хараппа. Основним заняттям давніх китайців було землеробство. Сіяли ячмінь, пшеницю, проте найбільше сіяли рис. Вирощували чай.

Найбільше досягнення Фінікійців — винахід алфавіту, який ліг в основу старогрецького, латинського, а потім і багатьох сучасних алфавітів, зокрема українського. Вони не лише продавали свої товари по всьому Середземномор'ю, але й засновували свої колонії (поселення) в різних частинах регіону. Із скла фінікійці виготовляли прозорі посудини, різноманітні прикраси тощо.

Римляни були визначними винахідниками. Вони удосконалили сільськогосподарські зняряддя греків. Додали до плуга колеса, відвальну дошку , різець. Використовували серпи сучасної форми і молотильні ланцюги, винайшли жниварку. Значення римської культури важко переоцінити для світової цивілізації. Латинська мова, яка була носієм цієї культури, справила вплив на цілу групу мов, так званих романських Ще два-три століття тому латинська мова була мовою філософії, науки, медицини, юриспруденції, релігії і літератури багатьох європейських народів.

Кочові племена в Україні: кімерійці, скіфи. Наприкінці 3 ст. до н. е. південноукраїнські степи зайняли нові кочовики — сармати (язиги, роксолани, аорси, алани).

Вас заинтересует