• Предмет: География
  • Автор: stefanishinlili
  • Вопрос задан 3 месяца назад

описати несприятливі явища (гроза, туман, злива, град, туман, заморозки, посухи, суховії...) за планом:
1.назва явища
2.період існування
3.Територія поширення
4.наслідки для людей і господарства
срочно пожалуйста!!!! даю 100 балів!!!​

Ответы

Ответ дал: dsyedykh61
1

Відповідь:

Гроза:

-Гроза - це атмосферне явище, що супроводжується блискавками, громом, сильними дощами, градом, шквалами та іноді смерчами1.

-Гроза може тривати від декількох хвилин до декількох годин, залежно від синоптичних умов та інтенсивності конвекції2.

-Грози поширені в усіх кліматичних зонах, але найчастіше виникають в тропіках та субтропіках, особливо в літній період3.

-Грози створюють небезпеку для людей і господарства, так як можуть спричинити руйнування будівель, пожежі, порушення електропостачання, затоплення, зсуви, ураження блискавкою, травми та загибель людей та тварин4.

Туман:

-Туман - це атмосферне явище, що полягає у скупченні дрібних крапель води або кристалів льоду, застиглих у повітрі безпосередньо над земною поверхнею, у приземному шарі атмосфери.

-Туман може утворюватися в будь-який час доби, але найчастіше вранці та ввечері, коли температура повітря нижче точки роси.

-Тумани можуть бути локальними або регіональними, залежно від причин їх утворення та метеорологічної ситуації. Тумани найбільш поширені в узбережних, гірських, лісових та болотистих районах.

-Тумани знижують видимість, що утруднює рух транспорту, авіацію, судноплавство, сільське господарство, туризм та інші види діяльності. Тумани також можуть впливати на мікроклімат, зменшуючи сонячну радіацію, підвищуючи вологість та знижуючи температуру.
Град:

-Град - це атмосферне явище, що супроводжується випаданням крижаних грудок різної форми та розміру1.

-Град може утворюватися в будь-який час року, але найчастіше весною та літом, коли в атмосфері є сильні вертикальні потоки повітря, що піднімають та опускають краплі води, які замерзають та збільшуються2.

-Град може бути поширеним на великій території або локальним, залежно від характеру грозового хмари, що його викликає. Град часто виникає в гірських районах, де рельєф сприяє конвекції3.

-Град створює небезпеку для людей і господарства, так як може завдавати травм, руйнувати дахи, вікна, автомобілі, ламати дерева, пошкоджувати посіви, сади, виноградники, знижувати врожайність4.

Заморозки:

-Заморозки - це атмосферне явище, що полягає у зниженні температури повітря нижче 0°C, що призводить до замерзання води на поверхні землі, рослин, будівель тощо.

-Заморозки можуть утворюватися в будь-який час року, але найчастіше восени та навесні, коли температура повітря сильно змінюється від дня до ночі, а також взимку, коли встановлюється стійке антициклонічне поле.

-Заморозки можуть бути поширені на великій території або локальні, залежно від рельєфу, вологості, хмарності, вітру. Заморозки частіше виникають в низинах, долинах, басейнах, де збирається холодне повітря.

-Заморозки створюють небезпеку для людей і господарства, так як можуть спричинити переохолодження, застуду, обмороження, замерзання труб, доріг, засобів зв’язку, знищення ранніх посівів, квітів, плодів, зниження врожайності.

Посуха:

-Посуха - це атмосферне явище, що полягає у тривалому зменшенні або відсутності атмосферних опадів, що призводить до зниження вологості повітря та ґрунту.

-Посуха може тривати від декількох тижнів до декількох років, залежно від кліматичних умов, циклонічної діяльності, океанічних течій, сезонних змін.

-Посуха може бути поширеною на великій території або локальною, залежно від розподілу атмосферного тиску, вітру, хмарності. Посухи найбільш поширені в аридних та семиаридних зонах, де опади рідкісні та нерегулярні.

-Посуха створює небезпеку для людей і господарства, так як може спричинити зменшення запасів води, засолення ґрунтів, деградацію рослинності, ерозію, пожежі, голод, епідемії, міграцію, конфлікти.

Суховії:

-Суховії - це атмосферне явище, що полягає у тривалому підвищенні температури повітря вище норми, що призводить до збільшення випаровування вологи з поверхні землі, рослин, водойм.

-Суховії можуть тривати від декількох днів до декількох місяців, залежно від сезону, антициклонічної діяльності, висоти сонця, вітру, хмарності.

-Суховії можуть бути поширені на великій території або локальні, залежно від розподілу атмосферного тиску, вітру, хмарності. Суховії найбільш поширені в літній період, коли сонячна радіація максимальна, а опади мінімальні.

-Суховії створюють небезпеку для людей і господарства, так як можуть спричинити перегрівання, зневоднення, сонячні удари, зниження імунітету, збільшення споживання води, зменшення врожайності, засихання рослин, пожежі, забруднення повітря.

Вас заинтересует