• Предмет: Право
  • Автор: ilonasira443
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Проаналізуйте ситуаційне завдання та дайте обґрунтовані відповіді на запропоновані в кінці завдання запитання з посиланням на нормативно-правові акти (тільки для виконання цього завдання дозволяється їх використання) та виходячи з діючих осіб в ситуативній задачі:

Відповідно до наказу по універмагу від 22 вересня були прийняті на роботу з випробуванням упродовж місяця: економіст Муратова, електромонтер Заметів і завідувачка секції взуття Легожева. До роботи вони приступилися 23 вересня. Наказом від 22 жовтня Муратова звільнена з роботи як така, що не пройшла випробування. Випробування Заметову продовжено на 9 днів, тому що з 10 по 20 жовтня він хворів. Про результати випробування Легожевої жодного наказу не видавалося і вона продовжувала працювати на посаді завідувачки секції. Муратова, вважаючи, що її звільнено неправомірно, звернулася до суду.

1. З якою метою проводиться випробування при прийманні на роботу?

2. Протягом якого терміну можна проводити випробування працівника при прийманні на роботу?

3. Чи правильно встановлений випробний термін для працівників, зазначених у завданні? Обґрунтуйте відповідь з посиланням на відповідні норми права

Ответы

Ответ дал: ThisIsRequiem
0

Ответ:

Мета випробування при прийманні на роботу:

Випробування при прийманні на роботу проводиться для оцінки професійних та особистісних якостей працівника, його здатності виконувати покладені на нього обов'язки та адаптуватися до умов праці в конкретній організації.

Термін проведення випробування при прийманні на роботу:

Згідно зі ст. 25 Кодексу законів про працю України, строк випробування не може перевищувати тривалість трьох місяців. В даному випадку, випробування тривало місяць, що відповідає вимогам законодавства.

Випробувальний термін для працівників, зазначених у завданні:

Муратова: Пройшла випробування протягом місяця, але була звільнена 22 жовтня. Відповідно до законодавства, випробування не може тривати більше трьох місяців, тому в даному випадку випробування було в межах закону. Однак, її звільнення може бути предметом судового розгляду.

Заметов: Випробування продовжено на 9 днів через хворобу. Законодавство передбачає можливість призначення випробування за наявності об'єктивних обставин, що перешкоджають оцінці працівника (наприклад, хвороба). Таким чином, продовження випробування було здійснено відповідно до правил.

Легожева: Немає відомостей про завершення випробування чи продовження його строку. Закон не передбачає автоматичного завершення випробування без відповідного наказу. Однак, якщо вона продовжує працювати на посаді, то це може вказувати на позитивний результат випробування.

В цілому, випробувальні терміни для працівників у вказаному завданні відповідають нормативам працевлаштування, але деякі аспекти, такі як звільнення Муратової, можуть викликати правові суперечки і вимагати судового вирішення.

Объяснение:

вввв

Вас заинтересует