• Предмет: Право
  • Автор: alinaskripko01
  • Вопрос задан 5 лет назад

9 КЛАСС СРОЧНО!!!!!!!!!! ПРАВОЗНАВСТВО !!!! ДАЮ МАКСИМУМ!!!!!!
Розв’яжіть юридичну задачу.


До спадщини М. належить автомобіль, дача, вклади в ощадбанку та домашні речі. Як розподілятимуть спадщину у кожному із запропонованих випадків.


А) М. не залишив заповіту. Склад сім’ї – дружина (51рік), дочка (12 років), що разом проживали з померлим, та син (19років), який живее окремо зі своєю дружиною.


_________________________________________________________________


Б) М. залишив заповіт, за яким все майно він заповів синові (22 роки) від першого шлюбу, що проживає окремо. Разом з М. проживала дружина і дочка.


_________________________________________________________________


В) П. залишив заповідальне розпорядження в ощадбанку, за яким вклад має бути перееданий його товаришеві, щодо іншого майна, заповіту немає.


___________________________________________________________

Ответы

Ответ дал: Olyun4ik
3

Відповідь:

Основні теоретичні дані з Цивільного кодексу:

Ст.1223.  "1. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. "2. У  разі  відсутності  заповіту,  визнання  його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями  за заповітом,  а  також  у  разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування  за  законом  одержують  особи,  визначені  у ст.ст. 1261-1265 ..Кодексу".

Ст. 1228. 1. Вкладник  має  право розпорядитися правом на вклад у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті, склавши заповіт або зробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі).

Ст. 1241. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки,  яка належала б кожному з них у разі спадкування за  законом (обов'язкова частка).

Ст. 1258. "1. Спадкоємці  за  законом  одержують  право  на  спадкування почергово".

Ст.1261. 1. У  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки

Ст.1267. 1. Частки  у  спадщині  кожного  із  спадкоємців за законом є рівними.

Варіант А.  Викидаємо умову, що це майно може бути нажите подружжям під час зареєстрованого шлюбу, а тому дружина має право на отримання частки у праві спільної власності. Дружина, дочка і син є спадкоємцями першої черги (ст. 1261). А тому вони будуть спадкувати все майно в рівних частках - по 1/3 частці кожному (ст 1267).  

Варіант Б. Знову ж таки - викидаємо умову, що це майно може бути нажите подружжям під час зареєстрованого шлюбу. Якщо є заповіт, то до спадкування закликається спадкоємець за заповітом (ст. 1223). А тому дружина і дочка спадкувати не будуть, а все майно успадкує син від першого шлюбу. В умові задачі не зазначено, чи є дружина і дочка М. спадкоємцями в по рядку вимог ст. 1241 ЦК. Якщо мати на увазі, що дружині 51, а дочці 12, то малолітня дочка матиме право на обов"язкову частку. Якщо вважати, що у М. спадкоємцями першої черги були: дружина, син і дочка, то малолітня дочка отримає у спащині обов"язкову частку - 1/6 (тобто половину від 1/3), а син за заповітом все решту - 5/6.  

Варіант В. Знову ж таки - викидаємо умову, що це майно може бути нажите подружжям під час зареєстрованого шлюбу. Якщо є заповідальне розпордження в банку, то грошовий вклад спадкуватиме товариш (ст.1228 ЦК),  авсе інше майно, на яке на залишено заповіт, спадкуватимуть спадкоємці першої черги за законом (ст.1261 ЦК) в рівних частках (ст. 1267 ЦКУ)

Пояснення:

Вас заинтересует