• Предмет: География
  • Автор: angelbox3112
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Порівняти дерново-підзолисті та каштанові грунти України за таким планом: 1) географічне положення( в якій частині нашої держави найчастіше зустрічаються); 2)ступінь родючості; 3) зміна родючості під впливом господарської діяльності людей; 4)заходи з охорони і збереження грунтів.

Ответы

Ответ дал: vladberegovuy
0

Дерново-підзолисті та каштанові грунти є двома основними типами грунтів, які поширені на території України. Розглянемо їх за таким планом:

1 ) Географічне положення:

Дерново-підзолисті грунти поширені в північній та центральній частині України, а також у західній частині Причорноморського району.

Каштанові грунти поширені в південній частині України, в Криму, а також у південно-західній та центральній частині країни.

2) Ступінь родючості:

Дерново-підзолисті грунти мають високу родючість, оскільки в них міститься достатня кількість поживних речовин та вологи для росту рослин.

Каштанові грунти менш родючі, оскільки в них менше поживних речовин та вологи, що потрібні для рослин.

3) Зміна родючості під впливом господарської діяльності людей:

Дерново-підзолисті грунти зазнають значної деградації під впливом господарської діяльності людей, так як вони є дуже вразливими до водно-ерозійних процесів та втрати гумусу.

Каштанові грунти менш вразливі до деградації, оскільки мають більш глибокий горизонт, який містить поживні речовини та вологу.

4) Заходи з охорони і збереження грунтів:

Для дерново-підзолистих грунтів необхідно проводити заходи з контролю за водно-ерозійними процесами, використовувати методи збереження ґрунтового покриву, зменшувати використання зем

Вас заинтересует