• Предмет: Право
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

ПОМОГИТЕ З ЗАДАЧЕМ ПО КРИМИНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСУ
Задача 2.
У зв’язку зі складністю справи, за погодженням з обвинуваченим та потерпілим, суддя проголосив в судовому засіданні вступну та резолютивну частину вироку суду.
Чи правильні дії судді? Відповідь аргументуйте, посилаючись на норми КПК України.

Ответы

Ответ дал: davidenko16
1

Згідно зі статтею 277 Кримінального процесуального кодексу України, в судовому засіданні повинна бути оголошена вступна і резолютивна частини вироку, а також викладено підстави, на яких вирішено кримінальну справу. Проголошення вступної частини вироку передбачає назву суду, відповідно до закону який виніс рішення, дату та місце проведення засідання, учасників судового процесу та зміст звинувачення. Резолютивна частина містить остаточне рішення суду і відповідно до статті 278 КПК України, має містити: кількість статей та частин статей закону, за яким обвинуваченої особи винесено вирок, вирок щодо кожної статті, висновок щодо притягнення до відповідальності, рішення про запобіжний захід, якщо такий був застосований, та відповідь на цивільний позов потерпілого.

Отже, у зв'язку зі складністю справи, проголошення вступної та резолютивної частин вироку без викладення підстав, на яких вирішено кримінальну справу, не є правильними діями судді. Суддя повинен дотримуватись вимог КПК України та забезпечувати повноту та обґрунтованість судового рішення.


Аноним: дякую!
davidenko16: Будь ласка
Аноним: у вас есть ссылка на нормы на которые вы полагались? я посмотрела в кпк, там 277 и 278 это вообще про повидомлення про пидозру
Вас заинтересует