• Предмет: Право
  • Автор: denisdrozdenko2009
  • Вопрос задан 4 месяца назад

До місцевого суду Київського району м. Харкова звернулася громадянка Афганістану Шохаб Адель Ройя зі скаргою на дії Управління міграційної служби Харківської обласної державної адміністрації. У своїй заяві п. Шохаб Адель Ройя вказувала, що вона у 1981–1986 рр. навчалася у Харківському медичному інституті, потім повернулася на батьківщину, де працювала лікарем. З 2000 року в Афганістані виникла реальна загроза переслідування урядом талібів жінок, що отримали освіту та професію в колишньому СРСР. Доказом цього є офіційно розповсюджена інформація Управління Верховного комісару ООН у справах біженців. У 2003 році п. Шохаб Адель Ройя прибула в Україну з метою отримати притулок у безпечній країні та набути статус біженця, про що звернулася з клопотанням до міграційної служби, але її клопотання не було розглянуто.
У судовому засіданні представник Управління міграційної служби Харківської обласної державної адміністрації пояснив, що заявниці було відмовлено у розгляді клопотання про надання статусу біженця у зв’язку з тим, що вона прибула на територію України з Республіки Таджикистан, де знаходилася у безпеці та мала реальну можливість отримати цей статус.
За яких умов надається статус біженця в Україні? Підготуйте проект рішення суду.

Ответы

Ответ дал: maryna555
1

Ответ:

Статус біженця в Україні надається згідно зі Законом України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" особам, які перебувають за межами країни свого постійного проживання та не можуть повернутися до своєї країни через об’єктивні обставини, пов’язані з національною, расовою, релігійною чи політичною приналежністю, належністю до певної соціальної групи або з причини переслідування за іншими ознаками, що становлять порушення прав людини та основних свобод.

У даному випадку, п. Шохаб Адель Ройя заявляє про реальну загрозу переслідування урядом талібів жінок, що отримали освіту та професію в колишньому СРСР, що підтверджується офіційно розповсюдженою інформацією Управління Верховного комісару ООН у справах біженців. Таким чином, п. Шохаб Адель Ройя може бути визнана біженцем та надано статус біженця відповідно до законодавства України.

Проект рішення суду:

1. Визнати, що п. Шохаб Адель Ройя є особою, яка потребує додаткового захисту та може бути визнана біженцем відповідно до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

2. Накласти на Управління міграційної служби Харківської обласної державної адміністрації зобов'язання розглянути клопотання п. Шохаб Адель Ройя про надання статусу біженця відповідно до законодавства України.

3. Визнати, що дії Управління міграційної служби Харківської обласної державної адміністрації щодо відмови у розгляді клопотання п. Шохаб Адель Ройя про надання статусу біженця є незаконними та безпідставними.

Вас заинтересует