• Предмет: Право
  • Автор: denisdrozdenko2009
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Сімейна пара громадян України Ш. у липні 2006 року відпочивала в м. Друскененкай (Литва). Там подружжя познайомилось із співвітчизником – громадянином С., який мав у селищі поблизу м. Друскененкай власний будинок і запропонував Ш. його придбати. Подружжя погодилось із такою пропозицією. С. склав власноруч написаний договір купівлі-продажу, після чого подружжя Ш. сплатило йому перший внесок за будинок у сумі екв. 5 тис. доларів США. Решту суми (екв. 35 тис. доларів США) вони домовились заплатити 11 вересня 2006 р. у м. Києві.
Після повернення до України громадяни Ш. засумнівалися у дійсності даного правочину та звернулися до гр. С. із вимогою повернути сплачені гроші.
Оцініть перспективи позову сім’ї Ш. до гр. С., заявленого в українському суді про повернення грошової суми. Чи може гр. С. висунути зустрічні вимоги до подружжя Ш., і, якщо так, - то які? Яким чином має бути вирішений спір?

Ответы

Ответ дал: darkstrik2000
1

Відповідь:

У даному випадку, сім’я Ш. мала згоду на купівлю будинку у Литві і вже сплатила частину суми, тому вони можуть подати позов на повернення сплаченої грошової суми до громадянина С. Однак, залежно від того, яким чином було укладено договір купівлі-продажу, можливо, що громадянин С. має підстави висунути зустрічні вимоги. Наприклад, якщо договір містив умову про те, що покупець зобов'язується сплатити всю суму за будинок у певний строк, і ця умова не була виконана, то громадянин С. може вимагати виконання договору. У будь-якому випадку, спір повинен бути вирішений відповідно до законодавства Литви або України, залежно від того, який суд буде розглядати цю справу.

Пояснення:

Вас заинтересует