Скласти пам’ятку «Як захиститися від інфекцій».​

Ответы

Ответ дал: mraxim66
0

Ответ:

Объяснение:

Інфекції-одвічні супутники людини. Інфекційні захворювання переслідують людство протягом всієї його багатовікової історії. Незважаючи на успіхи сучасної медицини, люди продовжують заражатися і хворіти. Варто медикам проголосити перемогу над однією хворобою, як з'являється інша.

Тільки захворювань дихальних шляхів і шлунково кишкового тракту в світі реєструється понад 1 мільярда випадків.

ГРЗ хворіють 75 мільйонів чоловік щорічно.  Майже в 30 країнах виникають вогнища холери. Досить широко поширені стрептококові і менінгококові інфекції (ангіна, скарлатина, бешиха).

Кожна людина, що піклується про своє здоров'я, може і повинен захищатися від інфекційних захворювань. Це можна зробити за наступними напрямками: обмеження контактів, профілактичні щеплення, застосування ліків, підвищення імунітету свого організму.

Кожна людина повинна пам'ятати, що при перших ознаках інфекційного захворювання необхідно обмежити контакт з оточуючими і звернутися за медичною допомогою.

Суперечки про користь чи шкоду щеплень не припиняються, проте до сих пір не придуманий більш надійний спосіб попередження інфекційних хвороб.

Для профілактики деяких захворювань застосовуються лікарські препарати і антибіотики.

Будь-якій людині під силу подбати про зміцнення свого імунітету. Для цього, в першу чергу, необхідно вести здоровий спосіб життя.

Правильне харчування допоможе імунній системі організму впоратися з інфекцією. Якщо дотримуватися різноманітну, збалансовану дієту з достатнім вмістом природних вітамінів, то ваш імунітет стане надійним щитом проти вірусів і бактерій.

Рекомендації дієтологів для бажаючих харчуватися правильно і зміцнити свій імунітет.

Обмежте вживання продуктів насичених цукром.

Вживайте більше продуктів містять цинк (морепродукти, м'ясо, горіхи, яйця, сир, Зернові).

Використовуйте овочі, вирощені без застосування пестицидів.

Поповніть запаси пробіотика (корисні бактерії) в організмі. Їжте живі йогурти, ріпчасту цибулю, цибулю-порей, часник, артишоки, банани.

Більше вживайте овочі багаті вітамінами А і з (брокколі, морква, зелені листові культури)

Селен-потужний антиоксидант і уповільнює процес старіння. Міститься в морепродуктах, зернових і злакових, печінці, нирках, бразильських горіхах.

Флавоноїди-сильні антиракові засоби і стимулятори імунної системи. Містяться в помідорах, ріпчастій цибулі, волоських горіхах.

Для деяких інфекційних захворювань, таких як СНІД та гепатит В, профілактика є основним способом боротьби. Ці хвороби насилу або зовсім не піддаються лікуванню при сучасному рівні розвитку медицини. Вони передаються від людини до людини через кров, тому до можливих шляхів проникнення вірусів цих захворювань відносять переливання крові, заражену голку і статевий шлях. Виходячи з цього профілактика даних смертельно небезпечних захворювань включає в себе наступні заходи:

дотримання правил особистої гігієни;

виключення безладних статевих зв'язків;

застосування спеціальних методів захисту при статевих зв'язках;

використання одноразових шприців;

стерилізація медичних інструментів.

Вкрай важливо своєчасно поставити діагноз даних захворювань, так як на ранніх етапах хвороби можливо якщо не повне лікування, то, принаймні, значне продовження життя хворого. При цьому людина, яка знає про наявність у нього даного захворювання, повинен дотримуватися всіх запобіжних заходів для запобігання його поширення. В даний час в нашій країні існують анонімні пункти діагностичного обстеження на СНІД і гепатит В, де кожна людина може контролювати стан свого здоров'я. Разом з тим, пам'ятаючи про ту загрозу, яку несуть в собі ці смертельні захворювання, не можна забувати, що людина, яка хворіє, наприклад, на СНІД, не заразний при дотриманні правил спілкування з ним.

Вас заинтересует