• Предмет: История
  • Автор: chmokdype
  • Вопрос задан 3 месяца назад

хелп!!!

1. Охарактеризувати рух опору в Україні в роки радянсько-німецької війни
2. скласти запитання та відповіді для диктанта по темі.

Приложения:

Ответы

Ответ дал: FireStormTV
0

Ответ:

1. В Україні найбільш сприятливими були умови для таборів партизан на Волині й Поліссі. Рух набрав організованого характеру в 1942 р., коли було створено Український штаб партизанського руху, який очолив Т. Строкач. У русі Опору брали участь утікачі-військовополонені, партійні й безпартійні, дорослі й діти.

Причини розгортання руху Опору: окупація батьківщини загарбниками; жорстокість окупаційного режиму; цілеспрямована діяльність радянського керівництва з організації руху Опору на окупованих територіях.

Пасивні форми опору, різноманітна допомога партизанам; відмова співробітничати з окупаційною владою; саботаж заходів окупаційної влади; випуск бракованої продукції; зрив поставок продовольства для окупаційної армії; ухиляння від робіт тощо.

Активні форми опору, партизанський рух; діяльність підпілля; диверсійна діяльність; пропагандистська діяльність.

Джерела формування партизанських загонів.

• Залишення в тилу ворога спеціально сформованих загонів.

• Окремі солдати і підрозділи, що опинилися в оточенні й не мали змоги прорватися для з'єднання з фронтовими частинами.

• Окремі громадяни, які не були призвані до армії, але були здатні носити зброю і за своїми переконаннями і бажанням готові були вести партизанську боротьбу.

Відомими командирами радянських партизанів стали С. Ковпак, О. Федоров, М. Наумов.

В українських містах і селах діяли молодіжні підпільні організації. У Миколаївській області до їх складу входили старшокласники с. Кримки. У вересні 1942 р. – січні 1943 р. підпільна молодіжна організація "Молода гвардія" діяла в м. Краснодоні. Крім антигітлерівської пропаганди, молодогвардійці здійснили низку диверсій і бойових операцій.

Крім радянського руху Опору, в Україні виникає і націоналістичний, організатором якого виступила ОУН. У 1942 р. була сформована Українська повстанська армія (УПА). її головнокомандувачем став член Проводу ОУН(Б) Р. Шухевич. Партизанська армія контролювала частину території Волині, Полісся та Галичини.

У 1944 р. в Карпатах представники довоєнних політичних партій Західної України та східних українців створили Українську головну визвольну раду (УГВР), яка закликала неросійські народи СРСР об'єднатися проти Москви.

Таким чином, рух Опору в Україні в роки Другої світової війни вів боротьбу як проти фашистських окупантів, так і за створення української держави. Комуністичний і націоналістичний партизанський та підпільний рухи наближали час перемоги. Однак вони залишались на різних політичних позиціях, тому радянські війська й УПА перебували в стані відкритої війни.

У той же час на західноукраїнських землях діяв і польський рух Опору (Армія Крайова і Гвардія Людова).

2.

1.З: Хто очолював рух опору в Україні під час радянсько-німецької війни?

В: Різні українські націоналістичні групи, в тому числі УПА та ОУН.

2.З: Чого прагнули досягти ці групи?

В: Вони прагнули створити незалежну Україну, вільну як від радянського, так і від нацистського контролю.

3.З: Яку тактику використовували учасники опору?

В: Партизанська війна, напади на лінії постачання, диверсії на інфраструктуру та проведення нападів на військові об’єкти.

4.З: Скільки членів мала УПА під час свого розквіту?

В: Приблизно від 20 000 до 30 000 членів.

5.З:Чи був рух опору в Україні єдиним?

В: Ні, між різними націоналістичними групами часто виникали конфлікти.

6.З: Чи співпрацювали німці з українськими націоналістичними групами?

В: Так, німці часто кооптували українські націоналістичні групи і використовували їх як допоміжні сили у боротьбі проти Радянського Союзу.

7.З:Найвідоміші учасники партизанського руху

В:Бандера,Ковпак,Наумов

8.З:Різниця між активною та пасивною формами партизанського руху?

В:Активна-діяльність підпілля; диверсійна діяльність; пропагандистська діяльність.

Пасивна- різноманітна допомога партизанам; відмова співробітничати з окупаційною владою; саботаж заходів окупаційної влади; випуск бракованої продукції; зрив поставок продовольства для окупаційної армії; ухиляння від робіт тощо.

Сорян я вже йду спати інше на основі тексту сам напишеш.

Вас заинтересует