• Предмет: История
  • Автор: budarmykita
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Будь, ласка допоможіть!!!
ї. До складу яких держав потрапили українські землі в XIV— XVI ст.? 2. Які заходи було здійснено князем Федором Корі атовичехі після його переселення на Закарпаття? 3. Охарактеризуйте долю Буковини у складі Молдавії та Османської імперії. 4. Що сприяло захопленню Чернігово-Оіверпрптп Московською дер жавою? 5. Якою була головна мета набігів кримських татар на українські землі? Які їхні наслідки?

Ответы

Ответ дал: rhfcfdtw
1

Відповідь:

1. До складу яких держав потрапили українські землі в XIV— XVI ст.?

Українські землі у XIV-XVI ст. потрапили до різних держав: Польського та Угорського королівств, Великого князівства Литовського, Молдавського та Московського князівств, Золотої Орди та Кримського Ханату.

2. Які заходи було здійснено князем Федором Корятовичем після його переселення на Закарпаття?

Привіз з собою весь свій двір,будував школи,будував православні церкви.Завдяки цих дій українська ідеологія збереглася на території закарпаття.

Князь Ф. Корятович відбудував Мукачівський монастир – дуже важливий церковний і культурно-освітній осередок на території Закарпаття, далі розбудував Мукачівський замок. Вихідці з Поділля заснували низку нових русько-українських поселень на Підкарпатті,піднесли  позиції східного християнства.

3. Охарактеризуйте долю Буковини у складі Молдавії та Османської імперії.

У зв’язку із занепадом , після монголо-татарської навали, у першій половині XIV ст. північна частина Буковини перейшла під владу Золотої Орди.                                                                                             Внаслідок цьго, на територї Буковини відокремилася Шипинська земля (орієнтовано територія сучасної Чернівецької області), яка перебувала у залежності від золотоординців.                                           З середини XIV ст. Північна Буковина відійшла до Угорщини, де місцеве управління отримали у свої руки угорські намісники.                         На землях же південної частини Буковини активно розселилися волохи (румуни)

4. Що сприяло захопленню Чернігово-Оіверпрптп Московською державою?

Із другої половині XV ст. Московське князівство посилювало свої позиції на міжнародній арені, що призвело до боротьби із Великим князівством Литовським за «руську спадщину», тобто за україно-білоруські землі. Причиною цьому стало бажання московського князя Івана ІІІ об’єднати всі історичні землі Київської Русі під зверхністю Москви, узявши собі титул «Государя всієї Русі» та активно просуваючи доктрину так званого «третього Риму».

5. Якою була головна мета набігів кримських татар на українські землі?        

 Головною метою татарських наскоків було здобуття ясиру (полонених українців), яких потім продавали на невільницьких ринках у Кафі.

Які їхні наслідки?.  

Кримські татари руйнували села та міста, знищували врожаї, вбивали чоловіків, а жінок і дітей вивозили у полон як рабів.Це ускладнювало розвиток економіки та знижувало рівень життя населення. Багато людей змушені були залишати свої домівки та переїжджати в інші райони, щоб уникнути нападів.

Набіги кримських татар  сприяли розвитку оборонних засобів та системи оборони. Це стимулювало збільшення чисельності військових та вдосконалення зброї, що в майбутньому дозволило краще захищати територію від ворожих нападів.

Пояснення:

Вас заинтересует