• Предмет: Право
  • Автор: florida4755
  • Вопрос задан 2 месяца назад

підстави, що перешкоджали укладенню шлюбу.

Ответы

Ответ дал: steshenkokirao
0

Давньогрецький мислитель Платон зазначав, що у добре влаштованій державі першими законами повинні бути ті, які регулюють шлюб. І це цілком закономірно, адже ні людина, ні сім’я не можуть існувати в суспільстві самі по собі. А найважливішою передумовою виникнення сім’ї, її основою є шлюб.

Статтею 51 Конституції України визначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї. З цього приводу не можна не згадати слова Л. Анспахера: "Шлюб являє собою відносини між чоловіком і жінкою, де незалежність обох сторін однакова, залежність – обопільна, а обов’язки – взаємні".

Згідно статті 21 Сімейного Кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

Умовами укладання шлюбу є:

добровільність(ст.24 СК України) – шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки;

досягнення особами, які вступають у шлюб, шлюбного віку – 18 років (ст. 22 СК України), такого віку вони мають досягнути на день реєстрації шлюбу, а не на день подання заяви в органи РАЦС;

одношлюбність (ст. 25 СК України) – жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі.

Крім умов укладення шлюбу є також обставини, що перешкоджають укладенню шлюбу.

Перешкодами до укладення шлюбу є обставини, за наявності яких державна реєстрація укладення шлюбу неможлива і є неправомірною.

Перешкоди для вступу в шлюб визначено в ст. 25, 26 та ч.2 ст. 24 Сімейного кодексу України, а саме:

1. перебування в іншому шлюбі (тобто для укладення шлюбу необхідно або припинити попередній шлюб, або не перебувати у шлюбі); ця заборона випливає з принципу моногамії (одношлюбності), у відповідності з яким особа може перебувати тільки в одному зареєстрованому шлюбі;

2. у шлюбі між собою не можуть перебувати особи, які є родичами прямої лінії споріднення;

3. у шлюбі між собою не можуть перебувати рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра;

4. у шлюбі між собою не можуть перебувати двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця.

Заборона шлюбу між родичами по боковій лінії заснована на тому, що він призводить нерідко до більш високого, ніж звичайний, відсотку спадкових хвороб, порокам розвитку нащадків — затриманню розумового розвитку, дефектам мовлення. Так, кількість дітей народжених з хворобою Дауна і тяжкою патологією в сім'ях, де чоловік і жінка являються двоюрідними братами і сестрами, у два рази вище, ніж в нормальних сім'ях. За даними ВОЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я) доля вражених шизофренією серед родичів першого ступеня складає 1:10. Заборона шлюбів між близькими родичами продиктована і етичними міркуваннями, природною відразою цивілізованого людства до кровозмішування.

5. У шлюбі між собою не можуть бути усиновлювач та усиновлена ним дитина;

6. Недієздатність осіб (або особи), які бажають укласти шлюб. У разі укладення шлюбу з особою, яка визнана в установленому порядку недієздатною, такий шлюб визнається недійсним.

Вас заинтересует