• Предмет: История
  • Автор: egosm
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Яким було середньовічне суспільство? Якими були його основні характерні риси?

Ответы

Ответ дал: venessk
1

СЕРЕДНЬОВІЧНЕ СУСПІЛЬСТВО

Загальна структура суспільства. Людське суспільство схоже на конструктор. Елементи можна поєднати найрізноманітнішим чином. Якщо один елемент може повністю розпоряджатися іншім то це рабовласництво, якщо елементи рівноправні, то це первісне суспільство. Головне, це правило, порядок за яким елементи поєднуються. За якими ж правилами було влаштоване середньовічне суспільство?

Правило №1: „Немає землі без господаря". Земля була основним багатством і той хто володів нею диктував свою волю іншим. Земельний наділ за який потрібно було нести службу називався феодом, а той хто ним володів - ставав феодалом.

Правило №2: коли зустрічаються дві людини, то вони або дорівнюють „силою" один одному, або один - сильніший. Коли „сили" рівні їх потрібно об'єднати. Так створюються общини (громади), корпорації, союзи.

третє правило - правило станів. Кожна людина у Середньовіччі належала до якоїсь групи - стану. Становість була спадковою: сину селянина також подобає стати селянином, як сину рицаря - рицарем. Стани користувались неоднаковими правами та привілеями. Священика, наприклад, міг судити тільки єпископ. У кожної з цих груп був свій стиль життя, свої погляди на світ, свої норми моралі. Наприклад, те що личило воїну вважалося ганебним для селянина. Інтереси станів нерідко перетинались, що ставало причиною серйозних конфліктів. Проте, непрохідних кордонів між станами не існувало. Селянин міг втекти у місто і з часом ставав городянином. Рицар міг прийняти чернецьку обітницю. Багато монастирських громад обробляли землю.

Для середньовічної культури притаманні дві ключові відмітні ознаки: корпоративність і панівна роль релігії та церкви.

Вас заинтересует
3 месяца назад